Vyberte si den
PIVOVARSKÁ ZAHRADA
DEN REGIONÁLNÍCH STANIC ČESKÉHO ROZHLASU
10:00 – 10:30 Marcela Březinová
10:30 – 11:00 Jana Chládková a Pontiac
11:00 – 11:30 David Deyl
11:30 – 12:00 Jana Chládková a Pontiac
12:30 – 13:00 Jana Chládková a Pontiac
13:00 – 14:00 ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ NA VLNÁCH REGIONÁLNÍCH STANIC ČRo: Slavné dvojice speciál – Marie Tomsová a Marie Retková
14:00 – 14:30 Petr Kolář
14:30 – 15:00 Jana Chládková a Pontiac
15:00 – 15:30 Jaroslav Samson Lenk
15:30 – 16:00 Jana Chládková a Pontiac
16:00 – 16:30 Petra Janů
16:30 – 17:00 Jana Chládková a Pontiac
PŘEDVADIŠTĚ
9:00 – 15:00 ŠAMPIONÁT: rychlostní střiž ovcí ŽIVITELKA SPEED SHEAR, Svaz chovatelů ovcí a koz z.s.
15:00 – 15:30 ukázka jízdárny a poslušnosti, SŠChKJ Kladruby nad Labem
15:30 – 16:00 předvedení plemene dexter, Klub chovatelů plemene dexter
16:00 – 17:00 chovatelská ukázka plemenných koní a oslíků, Jihočeský svaz chovatelů koní z.s.
17:00 – 17:30 jezdecká čtverylka, SŠChKJ Kladruby nad Labem
ODBORNÉ SEMINÁŘE
Národní pavilon Z, 1. patro
9:00 – 13:00 Evropská legislativa a její dopady na zemědělství a venkov, pořádá Spolek pro obnovu venkova
9:00 prezence účastníků, zahájení semináře
9:30 úvodní slovo Ing. Veronika Vrecionová, poslankyně EP, předsedkyně SPOV ČR
10:00 RNDr. Alexandr Vondra, poslanec EP a Mgr. Ondřej Krutílek, Evropský parlament
13:30 – 15:00 CZECH FOOD EXPO – jednání
pavilon R2
09:00 – 12:30 Jednání představenstva a dozorčí rady Agrární komory ČR /neveřejné/
13:00 – 17:00 Unie ovocnářů jižních a západních Čech , z.s.
Národní pavilon Z, 1. patro
10:00 – 12:00 SEMINÁŘ: NOVÉ GENOMICKÉ TECHNIKY ŠLECHTĚNÍ: CESTA K UDRŽITELNÉ PRODUKCI POTRAVIN? Kulatý stůl s europoslankyní Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL / EPP
Národní pavilon Z, 1. patro
13:30 – 14:30 Tisková konference k výsledkům sklizně, pořádá Agrární komora ČR a Ministerstvo zemědělství
DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT
plocha 112
Dýňobraní aneb svátek dětí, dýní a strašidel - tvořivá dýňová dílna (vyřezávání dýní), soutěže s dýněmi, dětská diskotéka, malování obrázků, houpací ledničtí koníci ze dřeva starých sudů
plocha 117
skákací hrady, trampolíny, aquazorbing
plocha 114
Poznej svého farmáře - edukačně-zábavný program pro děti i dospělé se skákacím kombajnem, divadlem a dalšími aktivitami
9:00 – 18:00
plocha 117
Hravá farma - dřevěná farma, dřevěné traktory, netradiční bludiště, orba pluhem, sušení sena
Agentura Duhovka - malování na obličej, fotokoutek se zemědělskou tematikou
Radost v písku - kreativní dílnička pro děti
Hobbyhorsing - Recourse- jízda na maketách koní, šicí dílny pro děti
Knihovna Antonína Švehly - poznávací soutěže a aktivity
Lesní pedagogika: „Les a zdraví“ - stanoviště s lesní tematikou, soutěže a kvízy
Safari resort
Sokolnictví: Miloslav Vondruška -ukázky sokolnictví, dravých ptáků a sov
plocha 305
Děti a zemědělská technika: Fast Agri - šlapací modely zemědělských strojů a omalovánky
pavilon T1
EXPOZICE ZEMĚDĚLSKÉHO SVAZU ČR: Najdi se v zemědělství a Zemědělství žije! - model farmy, videa o vybraných zemědělských oborech, soutěže
pavilon R1 – Myslivecký pavilon - dětský koutek a zábavné hry
pavilon C1
Jihočeské zemědělské muzeum, o.p.s. - šlapací traktůrky, dřevěný kombajn, hravá farma, edukačních programů, dílničky, program VČELAŘSTVÍ, KOVÁŘSKÉ ŘEMESLO a ZPRACOVÁNÍ OBILÍ, výstava historických zemědělských strojů
plocha 117
Tonda Obal na cestách - vzdělávacího program pro děti o správném třídění a recyklaci odpadu
OSTATNÍ ODBORNÝ A DOPROVODNÝ PROGRAM
pavilon T2
PROGRAM ČESKÉ ZEMĚDĚLSKÉ UNIVERZITY V PRAZE: Klíšťapka, Ing. Zdeněk Vacek, Ph.D., Fakulta lesnická a dřevařská
pavilon T1
PROJEKT „RYBA NA TALÍŘ“ - 4x denně kuchařská show - jídla ze sladkovodních ryb od filetování po finální recept, ochutnávky
pavilon T2
SPOLEČNÁ EXPOZICE MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A STÁTNÍHO FONDU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR - program Nová zelená úsporám, poradenství a novinky v dotacích
plocha 117
EXPOZICE AKADEMIE VĚD ČR: Budoucnost patří mikroskopickým řasám (Mikrobiologický ústav AV ČR - Centrum ALGATECH)
pavilon T1
EXPOZICE CELOSTÁTNÍ SÍTĚ PRO VENKOV - ukázka venkovských řemesel, výstava fotografií zrealizovaných projektů z Programu rozvoje venkova
PAVILON R1 – MYSLIVECKÝ PAVILON - výstava raritních trofejí a silných trofejí ulovené zvěře v regionu, prezentace preparátorské dílny,
ukázka plemen loveckých psů, ukázka úpravy srsti loveckého psa pro výstavy, myslivecké troubení, sokolníci, ukázky živého jezevce Kuby a vydry, umělecká rytecká práce na dančích shozech
areál Výstaviště České Budějovice
ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ - prezentace vědecké, výzkumné a vzdělávací aktivity jednotlivých oddělení ÚZEI
OSOBNOST ANTONÍNA ŠVEHLY (výročí 150 let od narození a 90 let od úmrtí) – soubor zábavně-vzdělávacích aktivit pro dospělé i pro děti: „Hledání Antonína Švehly“, panelová výstava
změna programu vyhrazena