Vyberte si den
PIVOVARSKÁ ZAHRADA
NÁRODNÍ DOŽÍNKY
09:15 – 10:00 Šumavská osmička - malý dechový soubor
10:00 – 10:45 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ NÁRODNÍCH DOŽÍNEK
moderuje: Heidi Janků
úvodní slovo: Mojmír Severin, předseda představenstva Výstaviště České Budějovice a.s.
hosté: Marek Výborný, ministr zemědělství
Jan Doležal, prezident Agrární komory ČR
Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje
Dagmar Škodová Parmová, primátorka statutárního města České Budějovice
Mons. Dominik Duka OP, kardinál římskokatolické církve a emeritní 36. arcibiskup pražský
10:45 – 11:20 Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, z. s
11:20 – 11:30 soutěž pro návštěvníky s časopisem Zemědělec, nakladatelství Profipress
11:30 – 12:30 Šumavská osmička - malý dechový soubor
12:30 – 12:45 Myslivecké okénko
12:45 – 13:30 Šumavská osmička - malý dechový soubor
13:30 – 13:45 soutěž pro návštěvníky s časopisem Zemědělec, nakladatelství Profipress
13:45 – 14:30 Netolička – jihočeská dechová kapela
14:30 – 14:45 soutěž pro návštěvníky s časopisem Zemědělec, nakladatelství Profipress
14:45 – 15:30 Netolička – jihočeská dechová kapela
15:30 – 15:45 soutěž pro návštěvníky s časopisem Zemědělec, nakladatelství Profipress
15:45 – 17:30 Netolička – jihočeská dechová kapela
Partnerem Národních dožínek je společnost RENOMIA, a.s.
Pořadateli Národních dožínek jsou Agrární komora ČR a Výstaviště České Budějovice a.s.
PŘEDVADIŠTĚ
10:00 – 13:00 Klubový šampionát plemene dexter, Klub chovatelů plemene dexter
13:00 – 13:30 ukázka jízdárny a poslušnosti, SŠChKJ Kladruby nad Labem
13:30 – 14:30 přehlídka plemen ovcí a koz, ukázka práce ovčáckých psů s ovcemi, Svaz chovatelů ovcí a koz z.s.
14:30 – 15:30 chovatelská ukázka plemenných koní a oslíků, Jihočeský svaz chovatelů koní z.s.
15:30 – 16:00 jezdecká čtverylka, SŠChKJ Kladruby nad Labem
16:00 – 18:00 školení hodnotitelů plemene dexter, Klub chovatelů plemene dexter
DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT
plocha 112
Dýňobraní aneb svátek dětí, dýní a strašidel - tvořivá dýňová dílna (vyřezávání dýní), soutěže s dýněmi, dětská diskotéka, malování obrázků, houpací ledničtí koníci ze dřeva starých sudů
plocha 117
skákací hrady, trampolíny, aquazorbing
plocha 114
Poznej svého farmáře - edukačně-zábavný program pro děti i dospělé se skákacím kombajnem, divadlem a dalšími aktivitami
9:00 – 18:00
plocha 117
Hravá farma - dřevěná farma, dřevěné traktory, netradiční bludiště, orba pluhem, sušení sena
Agentura Duhovka - malování na obličej, fotokoutek se zemědělskou tematikou
Radost v písku - kreativní dílnička pro děti
Hobbyhorsing - Recourse- jízda na maketách koní, šicí dílny pro děti
Knihovna Antonína Švehly - poznávací soutěže a aktivity
Lesní pedagogika: „Les a zdraví“ - stanoviště s lesní tematikou, soutěže a kvízy
Safari resort
Sokolnictví: Miloslav Vondruška -ukázky sokolnictví, dravých ptáků a sov
plocha 305
Děti a zemědělská technika: Fast Agri - šlapací modely zemědělských strojů a omalovánky
pavilon T1
EXPOZICE ZEMĚDĚLSKÉHO SVAZU ČR: Najdi se v zemědělství a Zemědělství žije! - model farmy, videa o vybraných zemědělských oborech, soutěže
pavilon R1 – Myslivecký pavilon - dětský koutek a zábavné hry
pavilon C1
Jihočeské zemědělské muzeum, o.p.s. - šlapací traktůrky, dřevěný kombajn, hravá farma, edukačních programů, dílničky, program VČELAŘSTVÍ, KOVÁŘSKÉ ŘEMESLO a ZPRACOVÁNÍ OBILÍ, výstava historických zemědělských strojů
plocha 117
Tonda Obal na cestách - vzdělávacího program pro děti o správném třídění a recyklaci odpadu
Malování karikatur
OSTATNÍ ODBORNÝ A DOPROVODNÝ PROGRAM
pavilon T2
PROGRAM ČESKÉ ZEMĚDĚLSKÉ UNIVERZITY V PRAZE: Precizní zemědělství, doc. Ing. Milan Kroulík, Ph.D., Technická fakulta
pavilon T1
PROJEKT „RYBA NA TALÍŘ“ - 4x denně kuchařská show - jídla ze sladkovodních ryb od filetování po finální recept, ochutnávky
pavilon T2
SPOLEČNÁ EXPOZICE MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A STÁTNÍHO FONDU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR - program Nová zelená úsporám, poradenství a novinky v dotacích
plocha 117
EXPOZICE AKADEMIE VĚD ČR: Kovy v rostlinách (Biologické centrum AV ČR)
pavilon T1
EXPOZICE CELOSTÁTNÍ SÍTĚ PRO VENKOV - ukázka venkovských řemesel, výstava fotografií zrealizovaných projektů z Programu rozvoje venkova
PAVILON R1 – MYSLIVECKÝ PAVILON - výstava raritních trofejí a silných trofejí ulovené zvěře v regionu, prezentace preparátorské dílny,
ukázka plemen loveckých psů, ukázka úpravy srsti loveckého psa pro výstavy, myslivecké troubení, sokolníci, ukázky živého jezevce Kuby a vydry, umělecká rytecká práce na dančích shozech
areál Výstaviště České Budějovice
ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ - prezentace vědecké, výzkumné a vzdělávací aktivity jednotlivých oddělení ÚZEI
OSOBNOST ANTONÍNA ŠVEHLY (výročí 150 let od narození a 90 let od úmrtí) – soubor zábavně-vzdělávacích aktivit pro dospělé i pro děti: „Hledání Antonína Švehly“, panelová výstava
změna programu vyhrazena